Vybrali sme spoločosť Seron, pretože...

Rozhovor s Wanas

Investície do rozvoja spoločnosti sú kľúčom k posilneniu postavenia spoločnosti na trhu a zvýšeniu jej konkurencieschopnosti. Nové technológie implementované do výrobných procesov prispievajú k zlepšeniu kvality produktov, zaručujú ich opakovateľnosť a umožňujú optimalizovať výrobné náklady. Spoločnosť Wanas, ktorá vyrába ventilačné systémy, realizuje investície napomáhajúce rozvoju spoločnosti na mnohých úrovniach. Jednou z nich je rozšírenie strojového parku. Pán Marek Waszkiewicz, majiteľ firmy Wanas, predstavuje niektoré z nedávnych realizácií.

V roku 2020 spoločnosť Wanas dokončila výstavbu nového sídla, no jej začiatky boli oveľa skôr. Odkedy je firma na trhu a aká je náplň vašej činnosti?
Firma Wanas začala svoju činnosť v roku 2007. Na začiatku to boli služby z oblasti sanity a teplárenstva a od roku 2013 výroba vzduchotechnických jednotiek. Naše výrobky sú dodávané na poľský trh a zahraničné trhy, vrátane Ukrajina, Česká republika, Slovensko, Litva, Lotyšsko, Estónsko, Maďarsko.

Rozhodli ste sa vybaviť svoj strojový park strojmi Seron. Čo ovplyvnilo vaše rozhodnutie vydať sa týmto smerom?
Spolu s dynamickým rozvojom spoločnosti neustále automatizujeme výrobný proces, aby bol rýchlejší a efektívnejší. Robíme to okrem iného nákupom lepších, efektívnejších strojov a digitalizáciou výrobných procesov a služieb zákazníkom.
Zakúpili sme frézovací ploter 1530 Expert, ktorým režeme rôzne druhy tesnení, zabezpečuje efektívnu a opakovateľnú prácu. Zariadenie nám umožnilo znížiť náklady na rezanie. Predtým boli na tento účel dvaja ľudia, teraz to robí jeden a spracováva dvojnásobné množstvo materiálu. Všetky rozmery sú navyše uložené v programoch a nehrozia chyby.

Frézovací ploter nie je jediným zariadením Seron vo vašom výrobnom závode. Rozhodli ste sa kúpiť vláknový rezací stroj Fiber.
Áno. Potrebovali sme efektívne zariadenie, ktoré by zabezpečilo optimálnu kvalitu rezu. Predchádzajúci stroj nám pracoval na 3 zmeny, laser značky Seron robí rovnakú prácu v jednej zmene. Bez laserového stroja by sme nedokázali zvýšiť našu výrobnú kapacitu. S týmto zariadením sme zvýšili našu výrobnú kapacitu o viac ako 250 % v porovnaní s rokom 2020

Ako ste našli firmu Seron? Prečo ste sa rozhodli pre stroje tejto značky?
Môj brat pracoval v Serone :). Tak som vedel, že spoločnosť vyrába CNC stroje. Zariadenia mali dobrý pomer ceny a kvality. Navyše bolo pre mňa dôležité, aby som ich kupoval od poľského výrobcu, a nie od distribútora, kvôli následnému servisu či technickému poradenstvu. Kúpa stroja od poľského výrobcu, ktorý sa vyvíja a existuje už dlho na trhu, vám dáva pocit istoty, že ak sa stroj pokazí alebo bude treba opraviť, bude sa s kým neskôr porozprávať. Stroje vyzerali veľmi solídne, čo sa neskôr potvrdilo aj v prevádzke. Samozrejme, vzdialenosť našej spoločnosti od Seronu je len 70 km a to ovplyvnilo aj rozhodnutie o kúpe.

Ako hodnotíte využitie strojov a spoluprácu so Seronom?
Sme veľmi spokojní, stroje fungujú takmer bezporuchovo, ich obsluha je lacná a servis je rýchli. Nie raz sa stalo, že po odoslaní servisnej požiadavky na druhý deň po 7:00 už bol servis u nás. Popredajný servis spoločnosti Seron je príkladný. Pri telefonickom kontakte nie je problém, vždy môžeme zavolať a požiadať o pomoc.

Navštívte web stránku spoločnosti: http://wanas.pl/ a profil na Facebooku Wanas

Spoločnosti Wanas radil
Andrzej Borowy

Zákazníkom vybraný stroj