Laser FiberCut

Stroje FiberCut sú určené na rýchle a presné rezanie prvkov z rôznych druhov plechov. Optické vlákna pracujú s vysokou presnosťou a opakovateľnosťou, čo zaručuje najvyššiu kvalitu rezných hrán.

Viac info

Popis

Okamžitý nesting

Vybrané komponenty založené na premyslenom dizajne zaručujú okamžitý nesting plechu.

Dokonalá presnosť

Stroj FiberCut zaručuje stabilnýproces rezania bez potreby údržby, výmeny spotrebného materiálu, zrkadiel alebo sprievodných prvkov, ako sú napríklad turbínové čerpadlá. Zaberá oveľa menšiuplochu v porovnaní s inými riešeniami.

Nízke prevádzkové náklady

Minimálny počet spotrebných materiálov a jednoduchá údržba.

Úspora energie

Vyššia účinnosť vo vzťahu k zdrojom CO2, čo vedie k nižšej spotrebe elektrickej energie asi o 70%.

Dokonalosť po všetkých stránkach

Urobte si virtuálnu prechádzku stroja. Uchopte fotografiu a otočte vizualizáciu, aby ste si podrobnejšie pozreli časti stroja

Przykłady zastosowania

Technické dáta

Riadiaci systém Bosch Rexroth, interpolátor v reálnom čase s aktívnym predpovedaním trajektórie, komunikačný protokol Secros, vzdialený prístup servis, dotyková obrazovka, vizuálna trajektória rezu, vstavaná knižnica makier, kontrola rýchlosti, režim prevádzky systému laserové rezanie, možnosť prenosu súborov cez LAN.
Veľkosť pracovnej plochy X: 1550, 2050 mm; Y: 3050, 4050, 6050 mm
Max. rýchlosť až 210 m/min
Zdroj 1–12 kW
Zrýchlenie až 2G
Opakovateľnosť polohovania 0,01 mm
Automatické nastavenie výšky áno
Variabilná ohnisková vzdialenosť hlavy (zoom) autofocus
Nosnosť stola 265 kg/m2
Možnosti vybavenia
 • rotátor na rúry a profily
 • listový sklad
 • správa zvyškov plechov

Galéria

Inovatívna konštrukcia

Laser FiberCut sú inovatívne stroje určené na rýchle a presné rezanie plechov. Stroje tejto série pracujú s vynikajúcou presnosťou a opakovateľnosťou, čím zaručujú najvyššiu kvalitu detailov a hrán, takže ich nie je potrebné ďalej spracovávať.

Konštrukcia stroja je založená na klasickom monolitickom oceľovom telese, ktoré je podrobené procesu odľahčenia a obrábaniu z jedného upnutia. Nami navrhovaná konštrukcia tohto typu zaručuje najvyššiu presnosť chodu frézy po mnoho rokov. Podvozok stroja je vyrobený z kombinácie ľahkých kovov a kompozitných materiálov, čo umožňuje vysokú dynamiku a rýchlosť práce a jazdy, čo vedie k vyššej efektivite stroja. Zistite viac o konštrukcii »

Účinnosť rezania

Ďalšou inováciou predstaveného stroja je použitie prvkov, ktoré automaticky zaostrujú laserový lúč pomocou ultrarýchlych senzorov. Dynamika tohto riešenia umožňuje zdvojnásobiť čas rezania materiálu. Počas procesu rezania plechov je potrebný laserový lúč s väčším priemerom ako v čase samotného rezania. Použitie dvojitého dynamického zaostrovacieho systému vám umožňuje udržiavať vzdialenosť medzi tryskou fúkajúcou sprievodný plyn a materiálom v pracovnej vzdialenosti. Zavedenie takéhoto riešenia zvyšuje účinnosť vyfukovania. Medzitým pohyblivá šošovka vo vnútri rezacej hlavy aktívne upravuje ohniskovú vzdialenosť na aktuálne nastavený proces a plynule prechádza z režimu viacstupňového prepichovania na režim rezania.

Vďaka použitému systému sme schopní výrazne skrátiť čas spracovania materiálu. Ak predpokladáme počet prierezov až 50, môžeme získať až 120 sekúnd, čo v porovnaní s celým procesom znamená úsporu až 10%.

Efektívnosť práce

Lasery FiberCut sú štandardne vybavené systémom výmeny paliet, ktorý výrazne zjednodušuje výmenu a zaťaženie dosiek a skracuje celkovú dobu realizácie projektu, a tým umožňuje maximálnu optimalizáciu výrobných nákladov. Počas nakladania a vykladania operátorom stroj odreže ďalší materiál, čo má za následok 100% efektívne využitie schopností stroja. Čas na výmenu paliet je iba 10 sekúnd.

Všestrannosť spracovania

Rezacie stroje komplexne pripravujú plechy na ďalšie výrobné etapy, čo umožňuje značenie rezaných prvkov a uľahčuje ich identifikáciu. Táto funkcia pomáha optimalizovať pracovný čas tým, že eliminuje potrebu používať špeciálne označovacie nástroje. Táto funkcia je navyše užitočná pri sledovaní trasy, ktoré uľahčujú ďalšie spracovanie.

Bezpečnosť

Ergonomický kryt celého stroja má najvyšší bezpečnostný certifikát, vďaka čomu zariadenie pracuje v 1 triede, čo je pre obsluhu úplne bezpečné. Okrem toho umožňuje bezpečné pozorovanie pracovného priestoru prostredníctvom zabudovaných okien so špeciálnym filtrom alebo voliteľne pomocou monitora.

Industry 4.0

Stroj dokonale zapadá do koncepcie moderného priemyslu vďaka intuitívnemu a modernému riadiacemu systému v reálnom čase s dynamickou analýzou trajektórie a spoľahlivému ethernetovému pripojeniu, ktoré umožňuje komplexnú správu strojového parku. Umožňuje vzdialenú analýzu stavu stroja a kontrolu prevádzkových parametrov s cieľom dosiahnuť najlepší efekt obrábania. danie je vybavené množstvom pokročilých funkcií, ako je autodetekcia plechu, korekcia uhla polohy, autonesting, databáza materiálov alebo knižnica parametrov dostupná na úrovni operátora. Tieto funkcie ovplyvňujú vysokú efektivitu stroja, úsporu času a materiálu. Takéto inovatívne riešenie bude fungovať pre podnikateľov, ktorí kladú dôraz na inovatívne koncepty riadenia a zvyšovanie efektívnosti výroby.

Lasery Fiber sú vybavené dynamickým riadením výšky polohy laserovej hlavy nad materiálom s presnosťou 0,005 mm a systémom ochranného plynu, ktorý významne ovplyvňuje kvalitu a rýchlosť rezania. CNC riadiaci systém je intuitívny a zároveň veľmi užívateľsky prívetivý.

Úspora energie

Nespornou výhodou vláknových laserových rezačiek oproti laserom CO2 alebo YAG je výrazné zjednodušenie optiky, nedostatok zrkadiel prepúšťajúcich laserový lúč (prenášaných vnútri vlákna do laserovej hlavy), čo umožňuje minimalizovať straty pri prenose. Ďalšou významnou výhodou vláknového laserového zdroja je jeho vyššia účinnosť, až 7-násobná v porovnaní s CO2 laserovými zdrojmi, čo vedie k nižšej spotrebe elektrickej energie asi o 70%. Vďaka prenosu laserového lúča pomocou kábla z optických vlákien do hlavy bez prakticky žiadnych strát a koncentrácii energie s vysokou hustotou na veľmi malom priemere je rýchlosť rezania obzvlášť tenkých plechov niekoľkonásobne vyššia ako pri CO2 lasery, spotreba procesných plynov vďaka menšiemu vplyvu tepla je tiež oveľa nižšia. Použité pohony tiež umožňujú rekuperáciu energie z brzdenia motorom a jej opätovné použitie.

Základné vlastnosti strojov FiberCut

 • dlhá životnosť kľúčových komponentov
 • optimalizovaná optika minimalizuje straty pri prenose
 • moderný riadiaci systém v reálnom čase, analýza dynamickej trajektórie, Ethernet
 • technológia šetriaca energiu
 • ergonomické ochranné puzdro, ktoré spĺňa zákonné požiadavky
 • monitorovanie kľúčových komponentov
 • automatické zaostrovanie
 • automatický chladiaci systém zabezpečujúci stabilnú prevádzku
 • akékoľvek pracovné pole
 • vzdialená technická podpora

Špeciálne materiály

Fiber laserová rezačka zaisťuje dokonalé rezanie:

 • čierna oceľ
 • nehrdzavejúca oceľ
 • hliník
 • mosadz
 • meď

Rozšíriteľnosť

Konštrukcia stroja umožňuje jeho výrazné rozšírenie napríklad o rotátor na rúry a profily, sklad plechov, dopyt po zvyškoch plechu atď.

Výhody nákupu strojov Seron

Hodnoty a schopnosti našich zariadení nie sú všetko, čo získate, keď sa rozhodnete pre spoluprácu s nami.

Individuálna konfigurácia

Kupujete zariadenie presne na mieru vašim individuálnym potrebám

Záruka a servis

Budete si istí kontinuitou prevádzky zariadenia a starostlivosťou o servis u výrobcu

Školenie vo vašej spoločnosti

Schopnosti zakúpeného zariadenia rýchlo využijete

Výhodný leasing

Pohodlné financovanie s nízkou počiatočnou platbou od 0%. Viac info »
Dohodnite si stretnutie na bezplatnom predstavení v našom showroome a uvidíte, ako zariadenie funguje naživo

Požiadajte o ponuku alebo nám položte otázku

Naši poradcovia sú vám k dispozícii. Vyplňte nasledujúci formulár a kontaktujte nás!

  (Voliteľné) Popíšte, aké materiály a ako chcete spracovať