Konštrukcia strojov SERON

Konštrukciu navrhli skúsení inžinieri v spolupráci s akademickými expertnými výskumnými tímami z Rzeszów University of Technology a AGH University of Science and Technology. Aplikované inovatívne riešenia boli pred implementáciou do sériovej výroby podrobené náročným testom potvrdzujúcim správnosť ich použitia.

Obrábacie stroje tejto rady majú vysoké statické vlastnosti, ktoré v kombinácii s nízkou hmotnosťou pohyblivých častí zaručujú vyššiu efektivitu práce a vynikajúcu presnosť obrábania. Tento efekt ovplyvňuje veľa faktorov, od typu a kvality použitých materiálov, cez celý proces spracovania a starostlivú montáž. Zváraná rebrovaná konštrukcia z vysoko kvalitnej ocele je odbúravaná napätím teplotnými a vibračnými metódami a následne podrobená precíznemu obrábaniu pomocou jediného upnutia na veľkoformátových obrábacích centrách

Kombinácia týchto procesov zaisťuje celoživotnú rozmerovú stabilitu aj pri intenzívnej práci. Trvanlivosť lakovaného náteru zvyšuje proces tryskania, ktorý umožňuje pripraviť prvky na potiahnutie lakovým náterom ich predbežným vyčistením a rozložením.