CNC riadenie obrábacích centier

Priemyselné, profesionálne CNC riadenie používané v našich obrábacích centrách sa vyznačuje vynikajúcim výpočtovým výkonom (doba cyklu interpolátora 2 ms).

Operačný systém s viacerými úlohami je založený na hodinách reálneho času, ktoré uprednostňujú riadenie pohybov strojov. Interpolátor s funkciou správy VFF – Velocity Feed Forward predpovedajúci trajektóriu pohybov urýchľuje odozvu riadenia počas obrábania a minimalizuje chybu oneskorenia. To zaisťuje plynulý a stabilný chod aj pri zložitých tvaroch a dynamických zmenách v smere pohybu a zaručuje presnú reprodukciu aj zložitých modelov. Riešenie funguje dobre v cykloch HPM (High Performance Machining) aj HSM (High Speed Machining).

Spoľahlivú komunikáciu s kľúčovými komponentmi stroja, ako sú servomotory, elektrovretená alebo ventilové terminály, zaisťuje obojsmerný a ultrarýchly protokol EtherCat. Regulátor je vybavený zabudovaným PLC s rozsiahlou knižnicou individuálne konfigurovateľných funkcií, takže všetky operácie stroja je možné spúšťať z vygenerovaného G kódu. Integrácia s internou sieťou LAN umožňuje okamžitý prenos výkonných súborov na sieťový disk alebo priamo do riadiacej jednotky. Systém zaisťuje úplnú kompatibilitu s externým a interným prostredím CAD / CAM, čo umožňuje korekciu súborov aj vykonávanie jednoduchých projektov priamo na stroji. Precíznosť stroja zvyšujú voliteľné funkcie ako RTCP (kontrola konca nástroja) a ofsetová mapa.

Integrovaný riadiaci systém vám umožňuje riadiť park strojov v koncepcii Industry 4.0. Vzdialený prístup operátora a servisu umožňuje opravu parametrov stroja, diagnostiku komponentov alebo technickú podporu kdekoľvek na svete. Aj keď má ovládanie pokročilé funkcie, jeho ovládanie zostáva jednoduché a intuitívne.

Funkčný a intuitívny systém riadenia CNC strojov